У Кельменцях моделювали успішну об’єднану громаду (ФОТОРЕПОРТАЖ)

РЕФОРМУ НЕ СПИНИТИ /

За п’ять років впровадження реформи децентралізації у десяти районах Чернівецької області створено 35 об’єднаних територіальних громад. І лише в Кельменецькому районі досі не створено жодної ОТГ. Останнє вплинуло на проведення в Кельменцях інформаційної кампанії «Я – громада!», що реалізується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.


Кельменці стали останнім з 39 населених пунктів України, де «Я – Громада!» відтворила модель успішної ОТГ. Така кампанія покликана сприяти кращій поінформованості населення про реформу децентралізації та її аспекти, зокрема, у сфері освіти та охорони здоров’я, та продемонструвати найкращі практики вже існуючих об’єднаних громад.

«Кельменеччина не лишається осторонь процесів децентралізації. А сьогоднішня полеміка дасть можливість багатьом підвищити обізнаність щодо реформи, заохотить активних та свідомих громадян ставати агентами змін, а тим, від кого залежить прийняття рішення, переконатися у позитивному ефекті від об’єднання територіальних громад», – на початку заходу зазначив Ігор Урсуляк, перший заступник голови Кельменецької РДА.


Зі змодельованою громадою познайомитися можна було за допомогою інтерактивного квесту. Учасники квесту, жителі Кельменеччини, з буклетом проходили завдання, знайомились з історіями успіху у різних галузях, відповідали на питання експертів чи задавали їх самі у шести тематичних наметах. Серед них були: амбулаторія (уроки жестової), дитячий садок, школа-профтехосвіта (інтерактивні уроки, аквагрим, розвиваючі ігри), екостанція (сортування сміття), стадіон (міні-футбол, спортивні ігри), ЦНАП. За правильні відповіді на запитання, учасники отримували наліпки, а за усі зібрані наліпки – призи.


«Такий формат заходу є досить креативним та інноваційним. Кельменецький район залишився єдиним в області, де поки так і не створено жодної ОТГ. Хоча спільно з районною владою ми побували на десятках громадських слухань в кожному селі. Але десь певна недовіра у населення залишається, навіть попри те, що в сусідніх районах ОТГ показують добрі результати роботи. Тому сподіваємось, що і такий діалоговий формат спричинить позитивний ефект», – розповіла Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування.


Містечко децентралізації облаштовувалось для комфорту усіх представників громади, відтак, поки дорослі проходили квест, дізнаючись більше про шлях українських громад до об’єднання і про їхню успішну розбудову, діти були зайняті батутом, іграми та аквагримом. А зміни, які відбулись завдяки реформі децентралізації, можна було побачити на інформаційних дошках та одразу практичні речі обговорити з експертами «містечка».


«Питання об’єднання громад гальмується подекуди владою, ресурсами, небажанням віддавати якісь повноваження або страхом. Проте сьогодні пересічним громадянам катастрофічно бракує інформації про елементарні речі. І коли з ними починаєш спілкуватися, наприклад, про те, скільки грошей має залишатися на місці та яку вони мають нести відповідальність, то вони змінюють свою позицію», – зазначила Тетяна Вороніна, експертка зі стратегічних комунікацій проекту «Я – Громада!».


Однак попри все система влади, з якою країна жила більше двох десятиліть, залишається історією. Тепер саме від місцевих жителів залежить, чи реалізують вони свій потенціал, та як житимуть загалом. Наразі більші можливості у розкритті власного потенціалу мають саме об’єднані територіальні громади. Тому на місцях важливо залучати громадян до заходів різних форматів, які допоможуть сформувати усвідомлене й поінформоване позитивне ставлення до об’єднання громад.

Ольга ОБЕРШТ, для БукІнфо (с)
Фото автора

Джерело статті: “http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=114170” Об этом сообщает galtv.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя